WZ - 2 Faces Of Asia

TOP10 roku 2015 #2: WZ

Další dávka toho nejlepšího, co podle lidí z různých odvětví kolem hudební scény přinesl letošní rok v převážně elektronické a klubové muzice. Desítka vybraných skladeb od každého dá nakonec dohromady stylově nevyhraněnou mozaiku soundů roku 2015.

David alias WZ

producent, participant Music Academy Bass Camp, mladá krev zapálená pro věc z Havířova

wz


Asusu – Trephine

Třetina Livity SoundAsusu letos rozjel svůj vlastní label Impasse, na kterém se rozhodl vydávat experimentálnější věci a daří se mu to na výbornou. To dokázal už svým prvním releasem Serra EP, které je velmi kladně hodnoceno. Já ale dávám přednost tomu druhému releasu s názvem Trephine, kde dokázal nádherně nakombinovat prvky techna, acidu, electra a vše vsadit do breakbeatového podkladu.

 


Peverelist – Undulate

Krásná, nenásilná kombinace techna a bass music, nazvaná jako mutant techno. Tenhle sound mi asi udál směr, kterým bych se chtěl dále rozvíjet. Bristol.


Rhythmic Theory – Future Tense

I do třetice jsem vybral interpreta z Bristolu. Jedná spíše o temnější věc. Líbí se mi jak je zde krásně vyplněn prostor, jednoduché bicí s krásnýma perkusema, zajímavou basou, temným atmem a samotný synth je prostě dokonalý.


Kahn & Neek – Got My Ting

Tady jsem ustoupil trochu k jinému žánru. To co dokážou společně udělat Kahn s Neekem a celkově Bandulu, je to, co mi stále drží lásku ke grime music. Je to prostě tvrdé, originální a vynikající.


Chunky – Call Me Let’s Do Lunch

Chunky je ultimántní člověk, je to MC, je to DJ a je to producent a všechno dělá výborně. Je to hlavně Swamp81, zní to jak 81 a zároveň tam je dávka jakési inovace a všestranosti.


DJ Spinn & DJ Rashad – Dubby ft. Danny Brown

Loni jsem si zamiloval juke a letos se mi láska k této hudbě ještě prohloubila. Vybrat konkrétní track bylo těžké, nakonec jsem vybral tenhle. Jsou v tom prvky jazzu, junglu ale je to juke. Navíc Danny Brown do toho zajel bravůrně.


Hodge – Amor Fati (Peverelist Remix)

Už samotná Hodgova nahrávka Amor Fati je výborná, ale Peverelist dal do toho své JÁ, a tím to dotáhl do dokonalosti, ve kterou jsem ani nedoufal. Ti dva jsou kombo.


Peverelist/Hodge – 21 Versions

Pokud jsem se výše zmiňoval, že Hodge a Peverelist jsou kombo dvojice, tak tenhle track to jen potvrzuje. Je dokonalý, nemám v podstatě co víc říct, stačí si to poslechnout. A Pev si u mě letos zajistil titul nejoblíbenějšího producenta.


Tessela – Tenner Eclipse

Tessela byl vždycky geniální v tom, jak udělat co nejvíc polámaný beat a přitom to geniálně funguje v klubu s technem. Tenner Eclipse není vyjímkou, pulzující basa společně s breakbeatovým bicím, přitom naprosto jednoduchá záležitost, nádhera.


Simo Cell – Cellar Door

Výběr byl rozhodně těžký a kromě Spinna s Rashadem, jsem zůstával pořád na ostrovech. Proto jsem chtěl vybrat i něco z jiné země. Nejvíc mi v hlavě lítal francouz Simo Cell, který pravidelně hraje na francouzském Rinse.fm.


Doplním že Weezyho můžete v poslední době často slyšet v proslulém holešovickém Cross klubu, kde je pravidelným hostem na současných akcích Deep Beat Avantgarde anebo Mutations. Chystá vydat první dlouhohrající album s názvem 2 Faces Of Asia na českém io.lab records, bude grime a hosty Smack a Tchagun. Ochutnávka z něho níže.

FacebookTwitterGoogle+Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>