anna_myschkin-head

TOP10 roku 2015 #7: Anna Myschkin + set pro TTTastes

Anna Myschkin alias KinA alias Anakver – po Synaptikovi další člen a iniciátorka vzniku skupiny DUNA, kde je už z názvu patrná inspirace konceptu dílem spisovatele F. Herberta – vybrala své oblíbené pro uplynulý rok, a nadto z nich pečlivě složila poslechový, zdánlivě nekonečný mixtape, jako první ze setů nahraných přímo pro TTT Tento web/log! A jak se zdá, tak po Katy, spolu s An dokazují, že co se alespoň elektronické hudby týče, naše křehké pohlaví to rádo silně temné a impulzivní…

„Je to spíš mixtape než set, šlo mi o to, aby si lidi ty věci mohli poslechnout víceméně v reálné délce se všemi těmi krásami.“ říká An, která do něj pro vás vybrala kousků rovnou 20. Kromě jmen z výběru se tam tak objeví i například Nina Kraviz, Edit Select nebo v závěru Kangding Ray.

Stáhni si TTTastes TTen 2015 Mixtape od Anny Myschkin, nebo rovnou poslouchnej ze streamu k této příležitosti spuštěného TTT Mixcloud kanálu:

Anna Myschkin – TTTastes TTen 2015 Mixtape by Tttastes on Mixcloud


Anna Myschkin aka KinA aka Anakver

„Pod aliasem KinA se pohybuji na pomezí neotřelého techna, někdy až noisu, experimentu, industrialu. Baví mě právě temné techno z poslední doby. Djingu se věnuju přibližně 5 let s roční pauzou. Jinak zpívám a skládám si písničky prakticky od malička. Vystudovala jsem herectví, dnes se ale věnuji převážně jen hudbě, ve které spatřuji pro sebe více svobody i potěšení. V těchto dnech dokončuji nahrávání ve studiu Soundevice u Borise Carloffa, který výsledný materiál i koprodukuje. Tento projekt se jmenuje Anakver. Jde převážně o řekněme dreamy pop nebo synth elektroniku. Křest plánuju někdy na duben. Až dokončím tohle, mám v plánu malý techno experiment. Nějaké skicy se mi už rýsují.“ prozrazuje o sobě a dále o vybraných skladbách, původně Ostravská diva:

„Nemám moc ráda řazení a srovnání, nicméně vybrat tracky, který byly vydaný roku 2015 a mám je více méně nejradši, jsem dokázala. Pořadí pro ně neexistuje, takže jsem je seřadila podle toho, jak za sebou nejlíp zní, alespoň pro mé uši.“ obhajuje svůj výběr a dodává jen: „Nemám pocit, že by na poli vokální elektroniky bylo v minulém roce co zmiňovat, takže jsem se rozhodla pro top 10 skladeb, které hraji v DJ setech, a které si určitě zaslouží pozornost.

TTTastesTTen2015Mixtape-AnnaMyschkin


Cio D’Or – Now Is Ever (All Is All) [Semantica Records]

Tato lady, já jí nazývám techno babička, Cio D’or, ladila několik let až pro sebe našla natolik výrazné a krásné zvuky, že bych její album bez výčitek svědomí klidně umístila právě na přední příčky přesto že, jak už jsem řekla, nerada soudím a porovnávám. Její práci se zvukem ona sama popisuje jako “sound architecture” – “zvukovou architekturu”.


Tropic of Cancer – I Woke Up And The Storm Was Over (Stop Suffering EP) [Blackest Ever Black]

Kalifornské slunce v rozporu s temnotou? Ne v tomto případě. Doporučuji celou jejich diskografii. Nechejte se unášet hlasem charismatické Camella Lobo. Na albu Stop Suffering se produkčně podílel Karl O’Connor aka Regis, který mj. pustil do světa také úžasné album – Manbait.


Stanislav Tolkachev – I Will Not Pee In The Pool (DJ Kicks Nina Kraviz) [!K7 Records]

Tento track Tolkacheva byl vydán na kompilaci DJ Kicks od Niny Kraviz. Opět hodně zvukově propracovaný. Mlaďoch z Ruska má rozhodně co říct. Nebojí se disharmonií a experimentů.


SNTS – Oblivion (Polar Inertia Remix), (Rustling Of Leaves) [SNTS]

Tajemná osoba v kápi a masce produkující famózní hypnotechno. Jeho track 4 vyvolal i mezi profesionálními hráči značný rozruch. Na jeho album Rustling of Leaves se čekalo s velkým očekáváním. I já jsem několikrát hledala, kdy kde bude už album na skladě nebo bude možné objednat, protože SNTS ani nedodržoval datum, kdy měl být vinyl k mání. Pán SNTS to má značně na salámu, založil si vlastní label, vydává své tracky na kazetách a vinylech s limitovaným počtem. Snad se svým rychlým vzestupem na vrchol nezkazí.


Exium – Monopoles (Rotating Frames EP) [PoleGroup]

Exium, Oscar Mulero, Christian Wunsch, atd. Celý PoleGroup skvělá záležitost. Tenhle track mám moc ráda.


Abdulla Rashim – Internal Fall (A Shell Of Speed) [Northern Electronics]

Celý album skvělý. Doporučuji Abdullu alespoň několikrát do týdne při ateroskleróze a dalších cévních onemocněních.


Samuel Kerridge – GOFD (Always Offended Never Ashamed) [Contort]

Masakr. Na Kerridge jsem se byla podívat, když hrál na Mosaik v Neone. A nevím, čím to bylo, jestli tím, že jsem nebyla v kondici, nebo tou temnou silou, která se na mě valila. Ale po několika trecích jsem musela odejít, protože se mi chtělo zvracet. Něco mě ale nutilo najít si tu šílenost znovu, koupit si jí, poslouchat ji, a objevit v ní krásu. Naprosto unikátní téměř scénická hudba. Takhle nějak si představuju peklo.


Northern Structures – The Cut (Articulation Pressure) [Sonic Groove]

Postapo pokračuje. Celý album syrový, silný, emocionální.


Nathan Fake – Fortune Bru (Glaive EP) [Cambria Instruments]

Velmi euforická elektronika. Moje číslo jedna z tohoto EP.


Cobblestone Jazz – Northern Lights (Northern Lights) [Itiswhatitis Recordings]

Megapohoda. Sluneční paprsky, šplouchající voda na nožky. No a oni to nazvou Northern Lights. Tak já nevim.


Nakonec přidávám k poslechu výše zmíněný Anin živý projekt Anakver, pro jehož první song udělal remix i český elektronický veterán Elektrabel.

FacebookTwitterGoogle+Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>