dru-head

TOP10 roku 2015 #3: Dru

Pro zhodnocení posledních dvanácti měsíců v podobě osobního výběru deseti hudebních kusů jsem oslovil nejen čistě muzikanty, ale i lidi z odvětví hudbě blízkých, bez kterých by ale nebylo jak vnímat současný svět skrze obraz, zvuk a „kdovícoještě“ – prostě by to ani nešlo. Možnost prezentovat své hudební chutě jim proto určitě náleží, vždyť právě i oni rozhodují koho budeme moct naživo slyšet a nebo se něco dozvědět. A díky za ty na pravém místě (a se srdcem tamtéž!), se zdravým zapálením pro správnou věc.

Ondra alias Dru

technicky super-zdatný, člen Lunchmeat crew, příležitostný DJ nebo radši selektor, člověk s rozumnými názory a obrovský povědomím o různých scénách

dru


Sherwood & Pinch – Africa 138 (Late Night Endless)

Spojení Adriana Sherwooda s Robem Ellisem je jednou z mých největších hudebních radostí posledních let. Na Late Night Endless jsme čekali poměrně dlouho, což je úplně fuk, protože výsledný dojem je endless..


LHF – Surrender (For the Thrown)

Tlupa (rozuměj „sdružení umělců“) LHF měla úspěšnou sezonu. Mimo épéčka s Ragga Twins vyšla i druhá dlouhohrající deska a rozhodnout se, který z tracků sem vybrat, nebylo lehké. Nakonec to vyhrál Surrender od Amen Ra. Pro mě jasný Keysound recording.)


Subject Lost – NGC 558 (Shelter EP)

Dlouhodobě můj nejzamilovanější český producent. Letos ze studia skoro nevytáhl paty a výsledkem jsou dvě dost odlišné polohy, reprezentované na épéčku Shelter a experimentálnější desce Nemesis.
Obojí masterováno v Krmelci – jako by člověk seděl u rodinného ohně.


Shackleton – Headcleaner (Deliverance Series No.3)

Letošek přinesl třetí z řady Deliverance a track Headcleaner, který už z hlavy nikdy nevymažu.
Zbývá už jenom vzkázat do jednoho nejmenovaného pražského klubu sídlícího na křižovatce, že už je zas ten čas!


Headhunter – Stand Alone (Parallels/Stand Alone)

Headhunter is back. nevím, co dál dodat..


Om Unit – Wagonist Riddim (Torchlight EP)

Další z producentů, kteří už delší dobu spoluvytváří soundtrack k mému životu. V roce 2015 se nezastavil a sázel jednu pecku za druhou. Vybral jsem úvodní Wagonist Riddim z posledního EP Torchlight.


Egoless – Sup-A-Sized Dub (Selected Works ’15)

Hrvatsky brat, muzikant řídící se heslem „noego/noproblem“ a pilná včelka evropské dubové kultury.


fLako – Kuku (Kuku)

fLako se letos vrátil k Five Easy Pieces a tahle věc je asi tím nejlepším, co jsem od něj kdy slyšel.


Piezo – Antelope Swing (Antelope Swing EP)

Ital žijící (kde jinde než) v Bristolu, svěřenec Artikal Music a Subaltern Rec, letos vydal EP, ze kterého je nemožné vybrat nejlepší track. Těším se, co se u něj bude dít dál!


Selectone – Kardiodub (Transition)

Věcný hledač a experimentátor David Rambousek, polovina projektu FOMA a šéf Ressonus Records, letos vydal další desku jakožto Selectone a Kardiodub do tohoto seznamu určitě patří.


Ondru můžete slyšet ve větsích i menších barech a klubech, pražských i mimo, nebo ve stresu pobíhajícího s vysílačkou a řešícího vše co je potřeba ať už na každoročním Lunchmeat festivalu, nebo v domovském klubu Neone. Odkazy na sebe nevede, takže doporučuju osobní konfrontaci, ať už poslechem nebo na pivku s cigárem venku. Jen je vážně zbytečné mu říkat že vám ty třetinky nechutnají;)

FacebookTwitterGoogle+Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>