profil-marcus-nasty-funkd-up-party-head

Profil jako pozvánka: Typicky britská bass music nálož s Marcusem Nastym na párty Funk’d Up

Pod záštitou Funk’d Up už 3 roky seznamují posluchače v českém klubovém prostředí s UK garage, UK house, UK funky a příbuznými žánry, kterým se totiž u nás narozdíl od grime nebo dubstepu nedostávalo tolik pozornosti kolik by si zasloužily, a tak se to Denoir s Drymanem rozhodli změnit pomocí pravidelné klubové akce, která se usadila v pražském klubu Cross.

Večery mají určitá hudební pravidla a drží se původní undergroundové podoby těchto stylů, ve snaze přiblížit publiku typicky britský „vibe“ – divoký rave plný energie, exkluzivních dubplatů, rewindů a MC vystoupení – ale hlavně je to věc která si zaslouží pozornost, totiž se zvukem který u nás prakticky člověk neuslyší (a je jinak skvěle zábavný), a po řadě špičkových DJs a producentů v čele s DJ EZ, Preditah nebo Flava D na Funk’d Up vystoupil legendární Marcus Nasty, který byl z celé akce nadšen natolik, že nyní dorazí představit jeho projekt Bass City. V rámci showcase téhle ostrovní značky vystoupí PVC, Fish, Badjokes a Chiverton MC, narozeninový set zahrajou Funk’d Up CEOs Denoir & Dryman. Už tuto sobotu 27.2. v holešovickém Crossu.

dryman-denoir

Krátký klip z předchozího vystoupení Marcuse na Funk’d Up:

Událost na sociální síti Facebook

Stránka akcí Funk’d Up tamtéž


profil-marcus-nasty-funkd-up-party

Marcus Nasty je důležitou součástí britské scény už 16 let, během kterých se stal vůdčí postavou v grime, UK funky i bass scéně. Jeho středeční show na Rinse FM si za léta vysílání získala kultovní status, stejně jako jeho sety ze stanic BBC 1xtra, Flava FM, Kiss FM nebo BBC Radio1. Marcusovo jméno je navždy spjato s počátky grime scény, kdy založil legendární východo-londýnské seskupení talentovaných DJů a MCs N.A.S.T.Y. CREW (ve složení Jammer, Ghetto, Kano, Demon, Stormin, Hyper, Sharkie, Footsie, DJ MAK 10, Monkstar a D Double E). Podobně důležitou roli sehrál v UK funky house, kdy svými průkopnickými sety de facto formoval tento žánr. Každá jeho show nabídla exkluzivní dubplaty od tehdy začínajících, dnes osvědčených prodcentů Lil Silva, Ill Blu, Roska nebo Funkystepz. Stal se jednoduše synonymem pro nejlepšího UK funky DJe, kterému scéna ležela u nohou. Po jejím pádu (rozuměj novátorskému vyčerpání a poklesu zájmu) se Marcus vrhnul na pole bass music, kde aktivně navazuje na svoje předchozí poslání – definuje trendy na UK scéně, neustále hledá nové talenty a posouvá je dopředu. Z jeho aktuálních projektů můžeme jmenovat např. seskupení producentů a djs s názvem Bass City nebo populární server 3000 Bass.


PVC aka Purple Velvet Curtains je 21-letý brightonský producent a jedním z často skloňovaných jmen na bassové scéně, a i přes svůj věk se může pochlubit silným zvukovým rukopisem – jeho sofistikovaně vyprodukovaná bass music nezapře vlivy oldschool garage. Největší popularitu si získal jeho track Walking with rhinos, který crowd vždycky přivede do varu, což dokumentuje i množství videí, které si různí DJs natočili v klubu zrovna když hráli tenhle banger. PVCmu se dostává supportu od jmen jako EZ, Flava D, My Nu Leng, nebo Sinden, k čemuž napomohly releasy na labelech Q Recordings, Bass Clinique, Project All Out, Bear Fresh nebo Formula Records, či remixy pro Donae’o, Princess Nyah či Ragga Twins.


Fish, vlastním jménem Daniel Fisher pocházející z Farnhamu, si vybudouval svoje postavení na bassové scéně poměrně rychle díky releasům na labelech Formula, Tumble Audio, Four40, Low Pitched či Saucy Records. Zahrál si na stanicích jako Rinse FM, Capital Xtra nebo Rood FM, ale jeho tracky můžete slýchat i přes BBC Radio1 nebo Kiss FM. Stal se součástí nové vlny underground producentů a zcela propadl temnému zvuku čistokrevné bass music s vlivy grime, dubstep nebo UK funky.


Díky Badjokes, DJovi a producentu z Marseille, si Francie odbyde reprezentační premiéru na Funk’d Up. Zástupce labelů Future Skankerz, Golddigger nebo Chateau Bruyant svojí hudbu představil na londýnském i pařížském Rinse FM, jeho sety můžete znát i z Get Darker TV nebo 3000 Bass. Podpory se mu dostává po celém světě a důkazem je jeho našlapaný Soundcloud, kde se dá najít hodně zajímavých spoluprácí a remixů. Je určitě jedním z největších propagátorů bass zvuku ve Francii a francouzská spojka Bass City.


Chiverton je bass house a garage MC z Birminghamu, hrdý člen Bass City a momentálně dvorní MC Marcuse Nastyho. Má za sebou nesčetně vystoupení v klubech i rádiích po celé Anglii. Jeho energický hosting dodává setům autentickou atmosféru pirátských rádií.


A na druhou stage přijalo pozvání seskupení Heldenkëllerz z Brna, což je vydavatelství spojující producenty s podobnou filozofií, názorem a vkusem. Projekt je založen na vzájemné inspiraci, provázanosti a spolupráci jednotlivých členů. V Cross klubu se představí ve speciálním setu Paul Gate a spolu s ním Chef3000, BLQ, Buki a Manala.

FacebookTwitterGoogle+Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>