profile-aisha-devi-mosaik-party-head

Profil jako pozvánka: Aïsha Devi poskládá zvukový kaleidoskop na akci Mosaik

Po roce je zpět párty Mosaik, za kterou částečně stojí uskupení SEED s pravidelnými stejnojmennými večírky, a po vystoupení Samuela Kerridge se představí se svou live-show švýcarka Aïsha Devi, která chvíli poté, co se na konci roku 2012 tajemně vzdala svého alter ega Kate Wax, přišla s novým zvukem a svou předchozí kariéru přetavila k nepoznání.

profil-aisha-devi-mosaik-party

Jako Kate Wax pracovala od vydání svého debutového alba (Reflections of the Dark Heat na labelu Mental Groove Records v roce 2005) na symbióze svého hlasu s těkavou elektronikou lehce ohýbající electro nebo soudobý grime. Další příčkou se pro ni stal vstup do semknuté rodiny labelu Border Community od Jamese Holdena, kde v roce 2011 vydala svou druhou desku Dust Collision, kterou ji sám Holden i produkoval, a do které obtiskla svou fascinaci experimenty svého dědečka, experimentálního fyzika ve švýcarském CERNu. Mezi interprety jako jsou Luke Abbott, Nathan Fake, Ricardo Tobar a další, si vytvořila svébytnou entitu na pomezí temného popu a synthetické elektroniky. Uzavřený svět, který promlouvá skrze skladby jejím hlasem.

 
Přestože svou minulost dle svých slov „pohřbila“ v poušti na dovolné v Tunisku, tak si bezpochyby ze spolupráce s Jamesem Holdenem odnáší silný sklon k konceptuálnímu přemýšlení o své hudbě. Další etapou je tak tvorba pod vlastním jménem a práce na svém labelu Danse Noire, kde společně s interprety IVVVO, Vaghe Stelle nebo El Mahdy Jr. pokračuje nepopovou cestou experimentální ambientnější elektroniky.

Nejnovější poloha, pod svým občanským jménem rodilé švýcarky s nepálsko-tibetskými kořeny, a především poslední release – album Of Matter And Spirit na labelu Houndstooth – je dravější směsí rozpadající se techno hudby s inspirací v různých druzích obskurní new-age spirituality, tranceu i záměrné líbivosti, nad kterou levituje její nezaměnitelný vokál, který tentokrát dle jejích slov hledá odpovědi na témata osvícení, vlastního vědomí a mateřských vztahů. Nahlas obnažuje témata, dle vlastních slov: „enlightenment, violence, resistance, mothers, daughters, consciousness“ (osvícení, násilí, odpor, matky, dcery, vědomí)

 
FacebookTwitterGoogle+Share

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>